Medytacje kwantowe

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat medytacji

Dowiedz się więcej…

Dlaczego łączę medytację z fizyką kwantową?

Większość z nas medytację utożsamia z czynnością prowadzącą do wyciszenia i uspokojenia umysłu. Część ludzi kojarzy ją ze wschodnią praktyką duchową. Z kolei fizyka kwantowa powszechnie uznawana jest za trudną i niezrozumiałą gałąź fizyki.  Co więc wspólnego mogą mieć te dwie na pozór odmienne dziedziny? Czy można w ogóle je jakoś połączyć?

Na przestrzeni lat fizycy kwantowi, wielokrotnie udowadniali, że żyjemy w świecie kwantowym, gdzie prawa kwantowe oddziałują na nas tak samo każdego dnia, jak prawa newtonowskie np. prawo grawitacji, czy prawo przyczyny i skutku. Fizyk, Paul Davies twierdzi, że „cud życia polega na osobliwych efektach świata kwantowego”. Z kolei jeden z najwybitniejszych fizyków kwantowych John Wheeler przyznaje, że „świat jest w zasadzie światem kwantowym i każdy układ  jest siłą rzeczy układem kwantowym”.

Powinniśmy więc poznać podstawowe zasady świata kwantowego, aby zrozumieć, jak funkcjonuje rzeczywistość oraz jak nią zarządzać. W przeciwieństwie do założeń standardowej fizyki newtonowskiej, która nauczana jest w szkołach, właściwością kwantową jest możliwość sterowania zdarzeniami przez obserwatora. Nas z kolei naucza się, że jako obserwator nie mamy wpływu na otaczającą nas rzeczywistość. Jest to bzdura promowana przez system edukacji.

Cząsteczki kwantowe składają się z bitów kwantowych, a bity kwantowe są budulcem dla materii oraz wszelkich przejawów energii m.in. naszych myśli. Żyjemy w świecie, w którym dosłownie wszystko jest energią – nasze myśli, słowa i czyny, a energie te, według odkryć fizyków kwantowych (a nawet moich codziennych obserwacji) mogą sterować materią. W związku z tym, skoro wszystkie funkcje kwantowe wymagają użycia świadomości, a medytacja jest rodzajem pracy ze świadomością, to ta medytacja może służyć jako narzędzie do kwantowej zmiany. Mówiąc językiem fizyki, medytacja może być narzędziem służącym do załamania funkcji falowej, co oznacza przejście od wariantu potencjalnego znajdującego się w polu kwantowym, do materializacji tego wariantu w świecie fizycznym. Dlatego każdą medytację, która ma na celu dokonanie skoku kwantowego można nazwać medytacją kwantową. Pojęcie medytacji kwantowej wprowadził dr Joe Dispenza.

 

Czym różni się medytacja klasyczna od medytacji kwantowej?

Istnieje wiele rodzajów medytacji, jednak bez względu na nazwę, medytacja jest metaumiejętnością. Oznacza to, że pozytywnie wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Praktykowanie medytacji pomaga nam osiągać lepsze wyniki w życiu codziennym, redukuje poziom stresu i sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni, skupieni i spokojni.

Medytacja klasyczna to m.in. Vipassana (Buddyjska), Medytacja Transcendentalna TM, Medytacja uważności – mindfulness, medytacja w ruchu, medytacja z mantrami, medytacja Chrześcijańska, czy też medytacja prowadzona (z przewodnikiem). Innym rodzajem medytacji, nie tak popularnej jak wcześniej wymienione, ale zyskującej popularność za sprawą dra Joe Dizpenzy, jest medytacja kwantowa.

Medytacja kwantowa może realnie zmienić Twoje życie, ponieważ zmienia chemię mózgu. Nasz mózg jest neuroplastyczny, co oznacza, że można go przeprogramować. Medytacja kwantowa oferuje nam trening mózgu, podczas którego będą powstawać nowe połączenia neuronowe oraz zanikać stare, niechciane przez nas.

Podczas gdy tradycyjne techniki medytacji skupiają się na odprężeniu ciała i zredukowaniu myśli, medytacja kwantowa wykorzystuje prawa fizyki kwantowej do realnej transformacji naszego mózgu, a więc sposobu myślenia. Po regularnych praktykach medytacji kwantowej, stajemy się kimś całkiem innym niż wcześniej. Tworzymy nowe Ja. Stajemy się kimś, kim zawsze chcieliśmy być.

Medytacja „klasyczna”

Medytacja Kwantowa

 • Relaksuje, odpręża
 • Redukuje stres
 • Pozwala okiełznać myślotok
 • Wzmaga przepływ energii życiowej
 • Pomaga osiągnąć kontrolę nad umysłem i ciałem
 • Łagodzi ból
 • Pomaga przepracować emocje
 • Otwiera podświadomość
 • Pomaga zmienić nawyki
 • Pomaga doświadczyć przeskoków kwantowych
 • Umożliwia głęboką transformację osobistą
 • Zwiększa poczucie własnej wartości i mocy sprawczej
 • Umożliwia samouzdrawianie

Jakie korzyści niesie praktykowanie medytacji kwantowych?

Główną zaletą praktykowania medytacji kwantowych jest możliwość dotarcia do własnej podświadomości, gdzie mieszkają nasze nawyki i przekonania. Medytacja kwantowa otwiera podświadomość umożliwiając przeprogramowanie umysłu. Dzięki temu realne staje się doświadczanie na co dzień przeskoków kwantowych, czyli radykalnych zmian w życiu, co umożliwia naszą głęboką przemianę.

Co niezwykle istotne, medytacje kwantowe mogą realnie wywołać zmiany na poziomie komórkowym, oferując nam prostą ścieżkę do samouzdrawiania. Dzięki medytacji kwantowej doświadczysz także swojego duchowego, prawdziwego „Ja” i poczujesz głębokie połączenie z Energiami Kosmosu i Matki Ziemi.

Gdzie można znaleźć nagrania prowadzonych medytacji kwantowych?

Medytacji kwantowych mojego autorstwa możesz wysłuchać na moim kanale YouTube lub w Spotify. Jednak nie wszystkie medytacje prowadzone, jakie zamieszczam w Internecie są medytacjami kwantowymi. Jeśli medytacja jest kwantowa, będzie ona w ten sposób opisana i takich właśnie medytacji proszę szukać.

Wasze opinie na temat moich medytacji