Afirmacje

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat afirmacji.

Dowiedz się więcej…

Co to są afirmacje?

Wiele lat temu, kiedy pierwszy raz usłyszałam o afirmacjach, wydawało mi się, że są to napompowane pozytywnością slogany propagowane przez guru od motywacji i rozwoju osobistego typu: „Jestem zwycięzcą!”. Afirmacje kojarzyły mi się z motywującymi hasłami na miarę Tonny’ego Robbinsa. W rezultacie miałam do nich zdystansowany stosunek. Przyznaję, nie byłam wtedy świadoma, czym faktycznie są afirmacje, do czego służą i jak olbrzymią moc posiadają. Jeśli wtedy ktoś by mi powiedział, że za kilka lat będę codziennie afirmować – parsknęłabym śmiechem.

Kiedy na mojej ścieżce rozwoju osobistego pojawił się temat fizyki kwantowej, a dokładniej duchowości rozpatrywanej z punktu widzenia metafizyki, moje dotychczasowe postrzeganie rzeczywistości wywróciło się do góry nogami. Okazało się, że funkcjonujemy w świecie energii, które nieustannie na siebie oddziałują. Nasze myśli to energia, nasze słowa to energia, nasze emocje to energia. Wypowiadając jakieś słowa, a nawet zaledwie wyrażając myśl we własnym umyśle, wysyłamy energię o pewnej częstotliwości w świat. Energia ta odbija się jak echo od takich rzeczy, ludzi lub wydarzeń, które emanują taką samą częstotliwością (wspólnie rezonują), a w związku z tym pojawiają się w naszym Ziemskim doświadczeniu. Między innymi właśnie dlatego przyciągamy do siebie podobnych do nas ludzi.

Fizyka kwantowa udowadnia, że myśl może sterować materią. Idąc tym tropem, śmiało można stwierdzić, że afirmacja (wypowiadane słowa lub wyrażane myśli) ma moc kierowania materią, tworzenia, kreowania, materializowania. Zdania, które wypowiadasz na głos lub w swojej głowie tworzą Twoją rzeczywistość.

Większość z nas nie jest tego świadoma, ale okazuje się, że każdy z nas stosuje afirmacje. Na dodatek codziennie i praktycznie od urodzenia (precyzyjnie mówiąc, od momentu pojawienia się ego ok. 3 rok życia). Każda nasza myśl jest afirmacją. Nie tylko ta pozytywna. Istnieje cała masa negatywnych afirmacji, które mogą wpędzić człowieka w chorobę, zły nastrój, czy nawet kłopoty finansowe. Jedną z takich afirmacji jest powszechnie powtarzane „Nie dam rady!”, wzmacniające niepewność siebie, lub „Nie stać mnie na to”, zakorzeniające w umyśle poczucie niedostatku i ciągłego braku.

Chcąc, nie chcąc, sam stwarzasz rzeczywistość, w jakiej funkcjonujesz na co dzień. Jeżeli zadajesz sobie pytania, dlaczego ciągle coś Ci nie wychodzi, nie możesz odnaleźć szczęścia/miłości/spełnienia lub dlaczego nie radzisz sobie z emocjami (może to pech, geny, karma, a może los?). Nie! Okazuje się, że dosłownie wszystko, co widzisz w swoim życiu jest odzwierciedleniem Twoich myśli.

Jeśli czujesz się źle w swoim świecie, jesteś źle traktowany przez innych ludzi lub właśnie „przydarzyła” Ci się pechowa seria zdarzeń, musisz wiedzieć, że sam wykreowałeś taki stan rzeczy własnymi myślami, słowami i przekonaniami.

Możesz jednak to zmienić – chwycić za stery swojego życia i zacząć świadomie kreować, to czego doświadczasz. Wystarczy, że zaczniesz afirmować. Dokładnie w taki sposób, afirmacje zmieniły moje życie.

Dlaczego afirmacje działają?

Afirmacje nie są „magicznymi zaklęciami”, ani nawet żadnymi technikami opracowanymi przez naukowców, lecz istnieją od zawsze. Afirmacje to nasze myśli. Nasze myśli to energia. Energia podlega prawom fizyki kwantowej i może sterować materią. Afirmacje działają, bo prawa fizyki kwantowej działają. Tak samo jak działa newtonowskie prawo grawitacji. Tego nie da się podważyć.

Co osiągniesz stosując afirmacje w swoim życiu?

Stosowanie afirmacji nie ma wad. Niesie tylko pozytywne rezultaty. Jeśli jesteś wytrwały w swoich afirmacjach, efekty mogą być naprawdę spektakularne. Regularnie afirmując podniesiesz swoją pewność siebie, uwierzysz w swoje możliwości, poczujesz moc kreacji rzeczywistości, zmaterializujesz, to czego pragniesz (np. więcej pieniędzy, zdrowie, dobre samopoczucie, przyjaźń, miłość, nowy dom, lepszą pracę…), zaczniesz mieć bardziej pozytywny stosunek do otaczającego Cię świata, doświadczysz serii korzystnych zdarzeń i zbiegów okoliczności, będziesz odczuwać więcej pozytywnych emocji i wiele, wiele więcej.

Jak stosować afirmacje?

Według mojej definicji, afirmowanie to technika kwantowa, która będąc odpowiednio stosowana, służy przeprogramowaniu starych i niechcianych przekonań (założeń) najczęściej na własny temat na nowe, korzystne przekonania stwarzające pożądaną rzeczywistość.  Jak więc afirmować, by robić to dobrze?

Po pierwsze, powinieneś mieć kilka (3-5) swoich własnych afirmacji, które będziesz na okrągło powtarzać każdego dnia. Afirmacji nie powinno się zmieniać, aby nie wprowadzać umysłu w dysonans. Tworzenie chaosu nigdy nie jest wskazane! Trzymaj się swoich afirmacji tak długo, dopóki na zaczną się materializować w świecie fizycznym. Dopiero wtedy możesz je zmienić.

Po drugie, afirmacje powinny mieć formę zdań twierdzących w trybie dokonanym (już to mam). Jeśli będziemy przekonywać swój umysł, że już coś osiągnęliśmy lub już coś mamy, wówczas zgodnie z prawami fizyki kwantowej, ten dostępny w polu kwantowym potencjał będzie dążył do materializacji.

Po trzecie, afirmacje powinny być wypowiadane codziennie, tak często jak tylko jest to możliwe, minimum przez 15 minut każdego dnia (np. 3 x dziennie po 5 min ciągłego powtarzania). Bez robienia wyjątków! Im częściej afirmujesz, tym mocniej afirmacja utrwala się w Twoim umyśle i przedziera do podświadomości. W Twoim mózgu powstają nowe połączenia neuronowe. Wówczas afirmacja staje się Twoją nową prawdą, nowym założeniem.